TB200HB-12BS
Mfr.Part #
TB200HB-12BS
Manufacturer
Bussmann / Eaton
Description
Barrier Terminal Blocks TB200HB Series 12-Pole Barrier Strip
Manufacturer :
Bussmann / Eaton
Product Category :
Barrier Terminal Blocks
Current Rating :
30 A
Mounting Style :
Panel
Number of Positions :
12 Position
Number of Rows :
2 Row
Pitch :
0.437 in
Product :
Barrier Terminal Blocks
Series :
TB200HB
Type :
High Barrier
Voltage Rating :
600 V
Wire Gauge Range :
22 AWG to 12 AWG
Datasheets
TB200HB-12BS
Manufacturer related products
    Circuit Protection Kits IND FIXING PACK> TI250 LMT
    Circuit Protection Kits IND FIXING PACK> TI600 FM
    Circuit Protection Kits M/SWITCH & ADAPT (1)
    Circuit Protection Kits CONNECTOR ASSEMBLY
    Circuit Protection Kits Fuse and Holders Kit Glass Assorted
Catalog related products
    Barrier Terminal Blocks 4P 6.35mm 10A 300V MAGNUM A0 SERIES
    Barrier Terminal Blocks MAGNUM A4000 SERIES
    Barrier Terminal Blocks BARRIER STRIP, A2000
    Barrier Terminal Blocks 4P 8.25mm 15A 300V MAGNUM CB11 SERIES