ELM5-620RD
Mfr.Part #
ELM5-620RD
Description
LED Mounting Hardware LED Mount, Self Retaining, Vertical, 0.620in., 3 mm LED, 2 Lead, Round, Extruded PVC, Red
Datasheets
ELM5-620RD
Manufacturer related products
    Enclosures, Boxes, & Cases Enclosure Handle, 1.26 in. (32.0mm), Retangle, Polycarbonate
    Enclosures, Boxes, & Cases Enclosure Handle, Rectangular, 1.65 in. (41.8mm) Length, Polycarbonate/ABS
    Enclosures, Boxes, & Cases Enclosure Handle, Rectangular, 1.65 in. (41.8mm) Length, Nylon 6/6 - Glass Filled
    Enclosures, Boxes, & Cases Enclosure Handle, Rectangular, 1.45 in. (36.8mm) Length, Nylon 6/6 - Glass Filled
    Enclosures, Boxes, & Cases Enclosure Handle, 2.142 in. (54.4mm), Oval, Aluminum
  • VCC
    LED Mounting Hardware 0.29in SOLDER NO LENS
    LED Mounting Hardware 0.29in TURRET WATERTIGHT L92
  • Broadcom
    LED Mounting Hardware Lamp 3mm Right Angle Housing