M83536/2-016L
Mfr.Part #
M83536/2-016L
Manufacturer
TE Connectivity
Description
General Purpose Relays FCB-205-0216L
Manufacturer :
TE Connectivity
Product Category :
General Purpose Relays
Product :
Power Relays
Datasheets
M83536/2-016L
Manufacturer related products
    Circuit Protection Kits 2-POLE CIR BRKR HDWR W6/W9 Handle tie
    Circuit Protection Kits 3-POLE CIRC BRKR HDW W6/W9 Handle tie
    Surge Suppressors TCHV-LEAD-RSTI-098
    Surge Suppressors PROTECTOR SURGE 230VAC2 LINE
    Varistors VARISTOR
Catalog related products
    General Purpose Relays TMR 120, Power Relay 1 Coil, 2400mW,48Oh
  • Omron Electronics
    General Purpose Relays Latching relay 16A Hi Inrush switching
  • Omron Electronics
    General Purpose Relays 800VAC/200A AC Relay High Power 12 Vdc
    General Purpose Relays 800VAC/200A AC Relay High Power 24 Vdc