PCN10FA-42P-2.54DS(72)
Mfr.Part #
PCN10FA-42P-2.54DS(72)
Manufacturer
Hirose Electric
Description
DIN 41612 Connectors 42P R/A PIN HDR T/H PCN 10 SERIES
Manufacturer :
Hirose Electric
Product Category :
DIN 41612 Connectors
Contact Material :
Brass
Contact Plating :
Gold
Current Rating :
2 A
Mounting Angle :
Right
Number of Positions :
42 Position
Number of Rows :
3 Row
Packaging :
Tray
Pitch :
2.54 mm