L77HDE15SD1CH4FHNVGA
Mfr.Part #
L77HDE15SD1CH4FHNVGA
Manufacturer
Amphenol Commercial
Description
D-Sub High Density Connectors L77HDE15SD1CH4FHNVGA-3A, RA PCB THVGA
Manufacturer :
Amphenol Commercial
Product Category :
D-Sub High Density Connectors
Contact Plating :
Gold
Current Rating :
5 A
Gender :
Female
Mounting Angle :
Right Angle
Number of Positions :
15 Position
Number of Rows :
3 Rows
Packaging :
Tray
Termination Style :
Solder
Manufacturer related products
    Automotive Connectors
    Automotive Connectors HSD+0, Low Prf, R/A DIP 1x1 K Code South
    Automotive Connectors HSD+0, Low Prf, R/A DIP 1x1 A Code North
    Automotive Connectors HSD+0, Enhanced Type RA DIP 1x1, C Code
    Automotive Connectors HSD+2 R/A, DIP, 1x1, B Coding with North
Catalog related products
  • NorComp
    D-Sub High Density Connectors 15 pin solder cup M flash 4-40 int thrd
  • NorComp
    D-Sub High Density Connectors 26 pin vert solder M flash 4-40 int thrd
    D-Sub High Density Connectors 44 pin solder cup F flash 4-40 int thrd
    D-Sub High Density Connectors 26 pin solder cup M flash 4-40 int thrd
    D-Sub High Density Connectors 62 pin solder cup M flash 4-40 int thrd