772-E25-203R001
Mfr.Part #
772-E25-203R001
Manufacturer
NorComp
Description
D-Sub Standard Connectors 25P FEMALE IP67 SOLDER CUP
Manufacturer :
NorComp
Product Category :
D-Sub Standard Connectors
Contact Gender :
Socket (Female)
Contact Plating :
Gold
Filtered :
Unfiltered
Gender :
Female
IP Rating :
IP67
Mounting Angle :
Straight
Mounting Style :
Panel
Number of Positions :
25 Position
Number of Rows :
2 Row
Packaging :
Tray
Series :
772
Shell Plating :
Nickel
Shell Size :
3 (B)
Termination Style :
Solder
Type :
Receptacle
Datasheets
772-E25-203R001
Manufacturer related products
Catalog related products
  • ITT Cannon
    D-Sub Standard Connectors
  • ITT Cannon
    D-Sub Standard Connectors DSUB DUSTCAP DD SKT BLK
  • HARTING
    D-Sub Standard Connectors D-Sub 25pin male solder cup stamped contacts PL3
Related products
Part Manufacturer Stock Description
772-.401-00 EAO 5,000 Keylock Switches LEVERSWTCH MNT 3 POS. 2N.C-2N.O