1101M2S3CME2
Mfr.Part #
1101M2S3CME2
Manufacturer
C&K Switches
Description
Slide Switches Slide
Manufacturer :
C&K Switches
Product Category :
Slide Switches
Illuminated :
Non-Illuminated
Illumination Color :
Lamp Type :
Datasheets
1101M2S3CME2
Manufacturer related products
Catalog related products
  • E-Switch
    Slide Switches Subminiature Slide Switch SMT 25mA 24VDC SP3T
  • Nidec Copal Electronics
    Slide Switches slide switch, 1 P2T, gull wing smd, side setting
  • Nidec Copal Electronics
    Slide Switches smd jumper switch, J hook, with detent,washable
    Slide Switches SPDT, ON-ON, slide, J-hook SMD terminals, 100mA @ 6V DC, T&R packaging, washable with seal tape
    Slide Switches DPDT, ON-ON, slide, gull wing SMD terminals, 100mA @ 6V DC, T&R packaging, washable with seal tape
Related products
Part Manufacturer Stock Description
1101 Davies Molding 4,211 Knobs & Dials M6 flatted to M4.5 Spring
1101 MC001 Alpha Wire 5,000 Multi-Conductor Cables 32AWG 3C UNSHLD 1000ft SPOOL CLEAR
1101 MC005 Alpha Wire 5 Multi-Conductor Cables 32AWG 3C UNSHLD 100ft SPOOL CLEAR
1101-0-b RAF Electronic Hardware 840 Standoffs & Spacers 1/8 Rd X 3/16 X .064 ID Round Spacer
1101-0-S-12 RAF Electronic Hardware 5,000 Standoffs & Spacers 1/8 RND ZincPLT STL Spac 3/16 L #0
1101-0-ss RAF Electronic Hardware 5,000 Standoffs & Spacers Round Spacers 1/8 Rd X 3/16 X .064 ID
1101-2-N RAF Electronic Hardware 500 Standoffs & Spacers 1/8 Rd X 3/16 X .090 ID Round Spacer
1101-2-S-12 RAF Electronic Hardware 5,000 Standoffs & Spacers 1/8 RND ZincPLT STL Spac 3/16 L #2
1101-2-ss RAF Electronic Hardware 400 Standoffs & Spacers Round Spacers 1/8 Rd X 3/16 X .090 ID
1101-A Davies Molding 65 Knobs & Dials .625x.58 2SHOT INSTR 6mmX18 TEETH BLK
11010 3M Connectors 2 Terminals Copper Long-Barrel Connector
11010 Bussmann / Eaton 5,000 Specialty Fuses LINK TYP 200,10A,23