Q22F5CXXG12EOAG
Mfr.Part #
Q22F5CXXG12EOAG
Manufacturer
APEM
Description
LED Panel Mount Indicators LED INDICATOR 22MM
Manufacturer :
APEM
Product Category :
LED Panel Mount Indicators
If - Forward Current :
40 mA
Illumination Color :
Green
LED Size :
16.75 mm
Lens Color/Style :
Diffused
Lens Shape :
Round Flat
Mounting Hole Size :
22 mm
Mounting Style :
Panel Mount
Series :
Q22
Termination Style :
Wire
Vf - Forward Voltage :
12 V