GS88218CGD-200I
Mfr.Part #
GS88218CGD-200I
Manufacturer
GSI Technology
Description
SRAM 2.5 or 3.3V 512K x 18 9M
Manufacturer :
GSI Technology
Product Category :
SRAM
Access Time :
6.5 ns
Interface Type :
Parallel
Maximum Clock Frequency :
200 MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Memory Size :
9 Mbit
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Organization :
512 k x 18
Package / Case :
BGA-165
Packaging :
Tray
Supply Current - Max :
150 mA, 175 mA
Supply Voltage - Max :
3.6 V
Supply Voltage - Min :
2.3 V
Datasheets
GS88218CGD-200I
Manufacturer related products
    DRAM LLDRAM II, 288Mb, x36, 400MHz, Commercial Temp
    DRAM LLDRAM II, 288Mb, x36, 300MHz, Industrial Temp
    DRAM 16M x 18 (288Meg) LLDRAM II Common I/O
    DRAM LLDRAM II, 288Mb, x36, 300MHz, Commercial Temp