GS842Z36CGB-250I
Mfr.Part #
GS842Z36CGB-250I
Description
SRAM 2.5 or 3.3V 128K x 36 4M
Access Time :
5.5 ns
Interface Type :
Parallel
Maximum Clock Frequency :
250 MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Memory Size :
4 Mbit
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Organization :
128 k x 36
Package / Case :
BGA-119
Supply Current - Max :
175 mA, 215 mA
Supply Voltage - Max :
3.6 V
Supply Voltage - Min :
2.3 V
Datasheets
GS842Z36CGB-250I
Manufacturer related products
    DRAM LLDRAM II, 288Mb, x36, 400MHz, Commercial Temp
    DRAM LLDRAM II, 288Mb, x36, 300MHz, Industrial Temp
    DRAM 16M x 18 (288Meg) LLDRAM II Common I/O
    DRAM LLDRAM II, 288Mb, x36, 300MHz, Commercial Temp