GS8342D37BGD-450
- Mfr.Part #
- GS8342D37BGD-450
- Manufacturer
- GSI Technology
- Description
- SRAM 1.8 or 1.5V 1M x 36 36M
- Manufacturer :
- GSI Technology
- Product Category :
- SRAM
- Interface Type :
- Parallel
- Maximum Clock Frequency :
- 450 MHz
- Maximum Operating Temperature :
- + 70 C
- Memory Size :
- 36 Mbit
- Minimum Operating Temperature :
- 0 C
- Mounting Style :
- SMD/SMT
- Organization :
- 1 M x 36
- Package / Case :
- BGA-165
- Packaging :
- Tray
- Supply Current - Max :
- 1.015 A
- Supply Voltage - Max :
- 1.9 V
- Supply Voltage - Min :
- 1.7 V
- Datasheets
- GS8342D37BGD-450
Manufacturer related products
Catalog related products
ISSISRAM 64Mb,Pseudo SRAM,Asynch/Page, 4M x 16,70ns,VDD 2.7V~3.6V, VDDQ 2.7V~3.6V,48 Ball BGA (6x8 mm), RoHS