GS8342D19BGD-450
Mfr.Part #
GS8342D19BGD-450
Manufacturer
GSI Technology
Description
SRAM 1.8 or 1.5V 2M x 18 36M
Manufacturer :
GSI Technology
Product Category :
SRAM
Interface Type :
Parallel
Maximum Clock Frequency :
450 MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Memory Size :
36 Mbit
Minimum Operating Temperature :
0 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Organization :
2 M x 18
Package / Case :
BGA-165
Packaging :
Tray
Supply Current - Max :
785 mA
Supply Voltage - Max :
1.9 V
Supply Voltage - Min :
1.7 V
Datasheets
GS8342D19BGD-450
Manufacturer related products
    DRAM LLDRAM II, 288Mb, x36, 400MHz, Commercial Temp
    DRAM LLDRAM II, 288Mb, x36, 300MHz, Industrial Temp
    DRAM 16M x 18 (288Meg) LLDRAM II Common I/O
    DRAM LLDRAM II, 288Mb, x36, 300MHz, Commercial Temp