70T3519S133BFI
Mfr.Part #
70T3519S133BFI
Manufacturer
Renesas / IDT
Description
SRAM 256Kx36 STD-PWR 2.5V DUAL PORT RAM
Manufacturer :
Renesas / IDT
Product Category :
SRAM
Access Time :
4.2 ns
Interface Type :
Parallel
Maximum Clock Frequency :
133 MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Memory Size :
9 Mbit
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Organization :
256 k x 36
Package / Case :
CABGA-208
Packaging :
Tray
Supply Current - Max :
450 mA
Supply Voltage - Max :
2.6 V
Supply Voltage - Min :
2.4 V