71V65603S133BG
Mfr.Part #
71V65603S133BG
Manufacturer
Renesas / IDT
Description
SRAM 256Kx36 ZBT SYNC 3.3V PIPELINED SRAM
Manufacturer :
Renesas / IDT
Product Category :
SRAM
Access Time :
7.5 ns
Interface Type :
Parallel
Maximum Clock Frequency :
133 MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Memory Size :
9 Mbit
Minimum Operating Temperature :
0 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Organization :
256 k x 36
Package / Case :
PBGA-119
Packaging :
Tray
Supply Current - Max :
300 mA
Supply Voltage - Max :
3.465 V
Supply Voltage - Min :
3.135 V