IS61LPS51218A-200TQI-TR
Mfr.Part #
IS61LPS51218A-200TQI-TR
Manufacturer
ISSI
Description
SRAM 8Mb 512Kx18 200Mhz Sync SRAM 3.3v
Manufacturer :
ISSI
Product Category :
SRAM
Access Time :
3.1 ns
Interface Type :
Parallel
Maximum Clock Frequency :
200 MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Memory Size :
9 Mbit
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Organization :
512 k x 18
Package / Case :
TQFP-100
Packaging :
Reel
Supply Current - Max :
275 mA
Supply Voltage - Max :
3.465 V
Supply Voltage - Min :
3.135 V