ACM4520-901-2P-T000
Mfr.Part #
ACM4520-901-2P-T000
Manufacturer
TDK
Description
Common Mode Chokes / Filters 50VDC 60mOhm 2A 180mm
Manufacturer :
TDK
Product Category :
Common Mode Chokes / Filters
Height :
2 mm
Impedance :
900 Ohms
Inductance :
1.6 uH
Length :
4.7 mm
Maximum DC Current :
2 A
Maximum DC Resistance :
60 mOhms
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Style :
PCB Mount
Number of Channels :
2 Channel
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Product :
Common Mode Chokes
Series :
ACM
Termination Style :
SMD/SMT
Type :
Common Mode Filters for Power Line
Width :
4.5 mm
Datasheets
ACM4520-901-2P-T000
Manufacturer related products
Catalog related products
  • United Chemi-Con
    Common Mode Chokes / Filters Nanocrystalline Common Mode Coil
  • Bourns
    Common Mode Chokes / Filters CMC,9x7x4.5mm,500OMin,5A,Shd,SMD AEC-Q200
  • Bourns
    Common Mode Chokes / Filters CMC,12x11x6mm,750OMin,6A,Shd,SMD AEC-Q200
    Common Mode Chokes / Filters 80VDC 100uH 115mA AEC-Q200 CAN-FD
    Common Mode Chokes / Filters CMC,12x11x6mm,500OMin,8A,Shd,SMD AEC-Q200