405C35B12M00000
- Mfr.Part #
- 405C35B12M00000
- Manufacturer
- CTS Electronic Components
- Description
- Crystals 12.0 MHZ
- Manufacturer :
- CTS Electronic Components
- Product Category :
- Crystals
- Diameter :
- Drive Level :
- 10 uW
- ESR :
- 60 Ohms
- Frequency :
- 12 MHz
- Frequency Stability :
- 50 PPM
- Height :
- 1.05 mm
- Length :
- 5 mm
- Load Capacitance :
- 13 pF
- Maximum Operating Temperature :
- + 70 C
- Minimum Operating Temperature :
- - 20 C
- Package / Case :
- 5 mm x 3.2 mm
- Packaging :
- Cut Tape, MouseReel, Reel
- Series :
- 405
- Termination Style :
- SMD/SMT
- Tolerance :
- 30 PPM
- Width :
- 3.2 mm
- Datasheets
- 405C35B12M00000
Manufacturer related products
Catalog related products
ECSCrystals 32.768KHz, 12.5pF, ECX-16, +/-20 ppm, 1.6 x 1.0 x 0.5 mm, -40 +85 C, RoHS