ERG-1SJ102
Mfr.Part #
ERG-1SJ102
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
Metal Oxide Resistors 1Kohm 1W 5%
Manufacturer :
Product Category :
Metal Oxide Resistors
Diameter :
2.8 mm
Length :
9 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Bulk
Power Rating :
1 W
Qualification :
AEC-Q200
Resistance :
1 kOhms
Series :
ERG(X)S
Temperature Coefficient :
350 PPM / C
Termination Style :
Axial
Tolerance :
5 %
Voltage Rating :
350 V
Datasheets
ERG-1SJ102
Manufacturer related products
    ESD Suppressors / TVS Diodes 0603 ESD suppressor AEC-Q200 15kV type
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0805 ARRAY SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0402 SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0603 SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 0201 15kV ESD suppressor