ERG-3SJ150
Mfr.Part #
ERG-3SJ150
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
Metal Oxide Resistors 15ohm 3W 5%
Manufacturer :
Product Category :
Metal Oxide Resistors
Diameter :
5.5 mm
Length :
15 mm
Packaging :
Bulk
Power Rating :
3 W
Qualification :
AEC-Q200
Resistance :
15 Ohms
Series :
ERG(X)S
Temperature Coefficient :
300 PPM / C
Termination Style :
Axial
Tolerance :
5 %
Voltage Rating :
350 V
Datasheets
ERG-3SJ150
Manufacturer related products
    ESD Suppressors / TVS Diodes 0603 ESD suppressor AEC-Q200 15kV type
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0805 ARRAY SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0402 SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0603 SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 0201 15kV ESD suppressor