ERG-2SJ471V
Mfr.Part #
ERG-2SJ471V
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
Metal Oxide Resistors Metal Oxide Film Resistor 2W 5%
Manufacturer :
Product Category :
Metal Oxide Resistors
Diameter :
4 mm
Length :
12 mm
Power Rating :
2 W
Qualification :
AEC-Q200
Resistance :
470 Ohms
Series :
ERG(X)S
Temperature Coefficient :
350 PPM / C
Termination Style :
Axial
Tolerance :
5 %
Voltage Rating :
350 V
Datasheets
ERG-2SJ471V
Manufacturer related products
    ESD Suppressors / TVS Diodes 0603 ESD suppressor AEC-Q200 15kV type
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0805 ARRAY SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0402 SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0603 SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 0201 15kV ESD suppressor