4816P-T01-681LF
Mfr.Part #
4816P-T01-681LF
Manufacturer
Bourns
Description
Resistor Networks & Arrays 680ohm 2% 16Pin SMT
Manufacturer :
Bourns
Product Category :
Resistor Networks & Arrays
Circuit Type :
Isolated
Height :
2.03 mm
Length :
9.53 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Pins :
16
Number of Resistors :
8
Package / Case :
SOM-16
Packaging :
Tube
Product :
Networks
Qualification :
AEC-Q200
Resistor Values :
680 Ohms
Series :
4800P
Temperature Coefficient :
150 PPM / C
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
2 %
Width :
7.62 mm
Datasheets
4816P-T01-681LF
Manufacturer related products
    Circuit Protection Kits DESIGN KIT NEXT GEN GDT25
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - Automotive Grade
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Current
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - IEC Certified
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Voltage
Catalog related products
  • Vishay
    Resistor Networks & Arrays 50ohm L: 150IN AS FIRED
    Resistor Networks & Arrays ResArrayA-AS 4x0603 1K 5% 63mW Convex
    Resistor Networks & Arrays 10K 5% CONVEX SQUARE 4X0402
    Resistor Networks & Arrays 4.7K 1% CONVEX SQUARE 4X0603
    Resistor Networks & Arrays 10K 1% CONVEX SQUARE 4X0603