ACASA1001E2001P100
Mfr.Part #
ACASA1001E2001P100
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
Description
Resistor Networks & Arrays 1K/2Kohms .25% 25ppm 0612 Convex
Manufacturer :
Vishay / Beyschlag
Product Category :
Resistor Networks & Arrays
Circuit Type :
Isolated
Height :
0.45 mm
Length :
1.5 mm
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Package / Case :
0612 (1632 metric)
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Product :
Arrays
Resistor Values :
1 kOhms, 2 kOhms
Series :
ACAS - Precision
Temperature Coefficient :
25 PPM / C
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
0.25 %
Width :
3.2 mm
Datasheets
ACASA1001E2001P100
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Vishay
    Resistor Networks & Arrays 50ohm L: 150IN AS FIRED
  • Bourns
    Resistor Networks & Arrays ResArrayA-AS 4x0603 1K 5% 63mW Convex
  • Bourns
    Resistor Networks & Arrays 10K 5% CONVEX SQUARE 4X0402
    Resistor Networks & Arrays 4.7K 1% CONVEX SQUARE 4X0603
    Resistor Networks & Arrays 10K 1% CONVEX SQUARE 4X0603