4606X-101-561LF
Mfr.Part #
4606X-101-561LF
Description
Resistor Networks & Arrays 6pins 560 OHMS Bussed
Height :
5.08 mm
Length :
15.19 mm
Number of Pins :
6
Package / Case :
SIP-6
Resistor Values :
560 Ohms
Tolerance :
2 %
Width :
2.49 mm
Datasheets
4606X-101-561LF
  • Vishay
    Resistor Networks & Arrays 50ohm L: 150IN AS FIRED
    Resistor Networks & Arrays ResArrayA-AS 4x0603 1K 5% 63mW Convex
    Resistor Networks & Arrays 10K 5% CONVEX SQUARE 4X0402
    Resistor Networks & Arrays 4.7K 1% CONVEX SQUARE 4X0603
    Resistor Networks & Arrays 10K 1% CONVEX SQUARE 4X0603
Related products
Part Manufacturer Stock Description
4606 Keystone Electronics 240 IC & Component Sockets XSTR SKT TO-3CHS MTG
4606 Heyco 5,000 Conduit Fittings & Accessories BRASS REDUCR PG9-M12
4606-PST Corning 5,000 Cable Mounting & Accessories (5.75"X6.25") PULL N' SHRINK TUBING
4606-RC Bourns 2,534 Fixed Inductors 2.4uH 5%
460619 BK005 Alpha Wire 1 Hook-up Wire HU WIRE PVC
460619 BL001 Alpha Wire 5,000 Hook-up Wire HU WIRE PVC
460619 BL005 Alpha Wire 5,000 Hook-up Wire HU WIRE PVC
460619 BR001 Alpha Wire 5,000 Hook-up Wire HU WIRE PVC
460619 BR005 Alpha Wire 5,000 Hook-up Wire HU WIRE PVC
460619 GR001 Alpha Wire 5,000 Hook-up Wire 6AWG STRAND PVC 1000FT SPOOL GREEN
460619 GR005 Alpha Wire 5,000 Hook-up Wire HU WIRE PVC
460619 GY001 Alpha Wire 5,000 Hook-up Wire 6AWG STRAND PVC 1000FT SPOOL GRN/YLW
460619 OR001 Alpha Wire 5,000 Hook-up Wire HU WIRE PVC
460619 OR005 Alpha Wire 5,000 Hook-up Wire HU WIRE PVC
460619 RD001 Alpha Wire 5,000 Hook-up Wire 6AWG STRAND PVC 1000FT SPOOL RED