4310R-101-203LF
Mfr.Part #
4310R-101-203LF
Manufacturer
Bourns
Description
Resistor Networks & Arrays 20K 10Pin 2% Bussed
Manufacturer :
Bourns
Product Category :
Resistor Networks & Arrays
Circuit Type :
Bussed
Height :
4.95 mm
Length :
24.99 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Pins :
10
Number of Resistors :
9
Package / Case :
SIP-10
Packaging :
Tube
Product :
Networks
Resistor Values :
20 kOhms
Series :
4300R
Temperature Coefficient :
100 PPM / C
Termination Style :
SIP
Tolerance :
2 %
Width :
2.16 mm
Datasheets
4310R-101-203LF
Manufacturer related products
    Circuit Protection Kits DESIGN KIT NEXT GEN GDT25
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - Automotive Grade
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Current
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - IEC Certified
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Voltage
Catalog related products
  • Vishay
    Resistor Networks & Arrays 50ohm L: 150IN AS FIRED
    Resistor Networks & Arrays ResArrayA-AS 4x0603 1K 5% 63mW Convex
    Resistor Networks & Arrays 10K 5% CONVEX SQUARE 4X0402
    Resistor Networks & Arrays 4.7K 1% CONVEX SQUARE 4X0603
    Resistor Networks & Arrays 10K 1% CONVEX SQUARE 4X0603