SOMC160310K0GEJ
Mfr.Part #
SOMC160310K0GEJ
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
Resistor Networks & Arrays 16pin 10Kohms 2% Isolated
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Resistor Networks & Arrays
Circuit Type :
Isolated
Number of Pins :
16
Number of Resistors :
8
Product :
Networks
Resistor Values :
10 kOhms
Series :
SOMC
Temperature Coefficient :
100 PPM / C
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
2 %
Datasheets
SOMC160310K0GEJ
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Vishay
    Resistor Networks & Arrays 50ohm L: 150IN AS FIRED
  • Bourns
    Resistor Networks & Arrays ResArrayA-AS 4x0603 1K 5% 63mW Convex
  • Bourns
    Resistor Networks & Arrays 10K 5% CONVEX SQUARE 4X0402
    Resistor Networks & Arrays 4.7K 1% CONVEX SQUARE 4X0603
    Resistor Networks & Arrays 10K 1% CONVEX SQUARE 4X0603