EXB-28V820JX
Mfr.Part #
EXB-28V820JX
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
Resistor Networks & Arrays 0402 82ohm 4Res Convex Term AEC-Q200
Manufacturer :
Product Category :
Resistor Networks & Arrays
Circuit Type :
Isolated
Height :
0.35 mm
Length :
2 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Package / Case :
0402 (1005 metric)
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Product :
Arrays
Qualification :
AEC-Q200
Resistor Values :
82 Ohms
Series :
EXB-V
Temperature Coefficient :
200 PPM / C
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
5 %
Width :
1 mm
Datasheets
EXB-28V820JX
Manufacturer related products
    ESD Suppressors / TVS Diodes 0603 ESD suppressor AEC-Q200 15kV type
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0805 ARRAY SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0402 SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0603 SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 0201 15kV ESD suppressor
Catalog related products
  • Vishay
    Resistor Networks & Arrays 50ohm L: 150IN AS FIRED
  • Bourns
    Resistor Networks & Arrays ResArrayA-AS 4x0603 1K 5% 63mW Convex
  • Bourns
    Resistor Networks & Arrays 10K 5% CONVEX SQUARE 4X0402
    Resistor Networks & Arrays 4.7K 1% CONVEX SQUARE 4X0603
    Resistor Networks & Arrays 10K 1% CONVEX SQUARE 4X0603