4609X-101-182LF
Mfr.Part #
4609X-101-182LF
Manufacturer
Bourns
Description
Resistor Networks & Arrays 9pins 1.8Kohms Bussed
Manufacturer :
Bourns
Product Category :
Resistor Networks & Arrays
Circuit Type :
Bussed
Height :
5.08 mm
Length :
20.27 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Pins :
9
Number of Resistors :
8
Package / Case :
SIP-9
Packaging :
Bulk
Product :
Networks
Resistor Values :
1.8 kOhms
Series :
4600X
Temperature Coefficient :
100 PPM / C
Termination Style :
SIP
Tolerance :
2 %
Width :
2.49 mm
Datasheets
4609X-101-182LF
Manufacturer related products
    Circuit Protection Kits DESIGN KIT NEXT GEN GDT25
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - Automotive Grade
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Current
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - IEC Certified
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Voltage
Catalog related products
  • Vishay
    Resistor Networks & Arrays 50ohm L: 150IN AS FIRED
    Resistor Networks & Arrays ResArrayA-AS 4x0603 1K 5% 63mW Convex
    Resistor Networks & Arrays 10K 5% CONVEX SQUARE 4X0402
    Resistor Networks & Arrays 4.7K 1% CONVEX SQUARE 4X0603
    Resistor Networks & Arrays 10K 1% CONVEX SQUARE 4X0603
Related products
Part Manufacturer Stock Description
4609 Heyco 5,000 Cable Mounting & Accessories EMC BRASS CGHT M16-80x5mmTHD
4609-0-07-80-00-00-03-0 Mill-Max 5,000 Circuit Board Hardware - PCB STANDARD I.C. PIN
4609-RC Bourns 4,895 Fixed Inductors 5.5uH 5%