EXB-28V511JX
Mfr.Part #
EXB-28V511JX
Description
Resistor Networks & Arrays 510 OHM 5%
Height :
0.35 mm
Length :
2 mm
Package / Case :
0402 (1005 metric)
Resistor Values :
510 Ohms
Tolerance :
5 %
Width :
1 mm
Datasheets
EXB-28V511JX
Manufacturer related products
    ESD Suppressors / TVS Diodes 0603 ESD suppressor AEC-Q200 15kV type
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0805 ARRAY SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0402 SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 15V 0603 SUPPRESSOR ESD
    ESD Suppressors / TVS Diodes 0201 15kV ESD suppressor
Catalog related products
  • Vishay
    Resistor Networks & Arrays 50ohm L: 150IN AS FIRED
  • Bourns
    Resistor Networks & Arrays ResArrayA-AS 4x0603 1K 5% 63mW Convex
  • Bourns
    Resistor Networks & Arrays 10K 5% CONVEX SQUARE 4X0402
    Resistor Networks & Arrays 4.7K 1% CONVEX SQUARE 4X0603
    Resistor Networks & Arrays 10K 1% CONVEX SQUARE 4X0603