CAY16-150J4LF
Mfr.Part #
CAY16-150J4LF
Manufacturer
Bourns
Description
Resistor Networks & Arrays 15ohm 5% Convex 4resistors
Manufacturer :
Bourns
Product Category :
Resistor Networks & Arrays
Circuit Type :
Isolated
Height :
0.5 mm
Length :
3.2 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Package / Case :
1206
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Product :
Arrays
Resistor Values :
15 Ohms
Series :
CATCAY16
Temperature Coefficient :
200 PPM / C
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
5 %
Width :
1.6 mm
Datasheets
CAY16-150J4LF
Manufacturer related products
    Circuit Protection Kits DESIGN KIT NEXT GEN GDT25
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - Automotive Grade
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Current
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - IEC Certified
    Circuit Protection Kits SinglFuse Design Kit - High Voltage
Catalog related products
  • Vishay
    Resistor Networks & Arrays 50ohm L: 150IN AS FIRED
    Resistor Networks & Arrays ResArrayA-AS 4x0603 1K 5% 63mW Convex
    Resistor Networks & Arrays 10K 5% CONVEX SQUARE 4X0402
    Resistor Networks & Arrays 4.7K 1% CONVEX SQUARE 4X0603
    Resistor Networks & Arrays 10K 1% CONVEX SQUARE 4X0603