TC124-JR-075K1L
Mfr.Part #
TC124-JR-075K1L
Manufacturer
YAGEO
Description
Resistor Networks & Arrays
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Resistor Networks & Arrays
Circuit Type :
Isolated
Height :
0.4 mm
Length :
2 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Package / Case :
0804 (2010 metric)
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Product :
Arrays
Resistor Values :
5.1 kOhms
Series :
TC
Temperature Coefficient :
200 PPM / C
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
5 %
Width :
1 mm
Datasheets
TC124-JR-075K1L
Manufacturer related products
    ESD Suppressors / TVS Diodes BID Wkg13.6V 1CH AXI DO152 Bkdn15.2V
    ESD Suppressors / TVS Diodes BID Wkg23.1V 1CH AXI DO152 Bkdn25.7V
    ESD Suppressors / TVS Diodes UND Wkg5V 1CH SMD QFN10 Bkdn6V
    ESD Suppressors / TVS Diodes UND Wkg128V 1CH AXI DO152 Bkdn143V
    ESD Suppressors / TVS Diodes UND Wkg171V 1CH AXI DO204AC2 Bkdn200V
Catalog related products
  • Vishay
    Resistor Networks & Arrays 50ohm L: 150IN AS FIRED
  • Bourns
    Resistor Networks & Arrays ResArrayA-AS 4x0603 1K 5% 63mW Convex
  • Bourns
    Resistor Networks & Arrays 10K 5% CONVEX SQUARE 4X0402
    Resistor Networks & Arrays 4.7K 1% CONVEX SQUARE 4X0603
    Resistor Networks & Arrays 10K 1% CONVEX SQUARE 4X0603