4AA24-P30-I10-25PPM
Mfr.Part #
4AA24-P30-I10-25PPM
Manufacturer
Advanced Energy
Description
Non-Isolated DC/DC Converters AA-Series DC to HVDC Converter, Single output (Unipolar), +24V Input, +4000V HVout, 30W, Thru-hole mount, Regulated, I10 Interface 0 to +10 VDC Monitors/Controls, 25ppm/ C Temperature Coefficient
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
Non-Isolated DC/DC Converters
Datasheets
4AA24-P30-I10-25PPM
Manufacturer related products
    Varistors Varistor SIOV-B40 K440
    Varistors Varistor SIOV-B40 K250
    Varistors Varistor SIOV-B40 K420
    Specialty Fuses High Speed Fuse 660V 800A 2BK50
    Specialty Fuses Semiconductor Fuse Size 3 630A 660V