20A12-N4-I5-25PPM-F-M-H-1
Mfr.Part #
20A12-N4-I5-25PPM-F-M-H-1
Manufacturer
Advanced Energy
Description
Non-Isolated DC/DC Converters A-Series DC to HVDC Converter, Single output (Unipolar), +12V Input, -20kV DC HVout, 4W, Thru-hole mount, Regulated, I5 Interface 0 to +5 VDC Monitors/Controls, 25ppm/ C Temperature Coefficient, Ripple reduction filter, Mu Me
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
Non-Isolated DC/DC Converters
Manufacturer related products
    Varistors Varistor SIOV-B40 K440
    Varistors Varistor SIOV-B40 K250
    Varistors Varistor SIOV-B40 K420
    Specialty Fuses High Speed Fuse 660V 800A 2BK50
    Specialty Fuses Semiconductor Fuse Size 3 630A 660V