10A24-N15-I10-F-M-HLP
Mfr.Part #
10A24-N15-I10-F-M-HLP
Manufacturer
Advanced Energy
Description
Non-Isolated DC/DC Converters A-Series DC to HVDC Converter, Single output (Unipolar), +12V Input, -10kV DC HVout, 15W, Thru-hole mount, Regulated, I10 Interface 0 to +10 VDC Monitors/Controls, Ripple reduction filter, Mu Metal shield, Low Profile Heatsin
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
Non-Isolated DC/DC Converters
Manufacturer related products
    Varistors Varistor SIOV-B40 K440
    Varistors Varistor SIOV-B40 K250
    Varistors Varistor SIOV-B40 K420
    Specialty Fuses High Speed Fuse 660V 800A 2BK50
    Specialty Fuses Semiconductor Fuse Size 3 630A 660V