1A24-P30-I5-F-M
Mfr.Part #
1A24-P30-I5-F-M
Manufacturer
Advanced Energy
Description
Non-Isolated DC/DC Converters A-Series DC to HVDC Converter, Single output (Unipolar), +24V Input, , +1000V DC HVout, 30W, Thru-hole mount, Regulated, I5 Interface 0 to +5 VDC Monitors/Controls, Ripple reduction filter, Mu Metal shield
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
Non-Isolated DC/DC Converters
Datasheets
1A24-P30-I5-F-M
Manufacturer related products
    Varistors Varistor SIOV-B40 K440
    Varistors Varistor SIOV-B40 K250
    Varistors Varistor SIOV-B40 K420
    Specialty Fuses High Speed Fuse 660V 800A 2BK50
    Specialty Fuses Semiconductor Fuse Size 3 630A 660V