6A24-P30-I10-F-M
Mfr.Part #
6A24-P30-I10-F-M
Description
Non-Isolated DC/DC Converters A-Series DC to HVDC Converter, Single output (Unipolar), +24V Input, , +6000V DC HVout, 30W, Thru-hole mount, Regulated, I10 Interface 0 to +10 VDC Monitors/Controls, Ripple reduction filter, Mu Metal shield
Non-Isolated DC/DC Converters
Datasheets
6A24-P30-I10-F-M
    Varistors Varistor SIOV-B40 K420
    Specialty Fuses High Speed Fuse 660V 800A 2BK50
    Specialty Fuses Semiconductor Fuse Size 3 630A 660V