35A12-P4-F-M-H
Mfr.Part #
35A12-P4-F-M-H
Manufacturer
Advanced Energy
Description
Non-Isolated DC/DC Converters A-Series DC to HVDC Converter, Single output (Unipolar), +12V Input, +35kV DC HVout, 4W, Thru-hole mount, Regulated, Standard Interface, Ripple reduction filter, Mu Metal shield, Heatsink
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
Non-Isolated DC/DC Converters
Datasheets
35A12-P4-F-M-H
Manufacturer related products
    Varistors Varistor SIOV-B40 K440
    Varistors Varistor SIOV-B40 K250
    Varistors Varistor SIOV-B40 K420
    Specialty Fuses High Speed Fuse 660V 800A 2BK50
    Specialty Fuses Semiconductor Fuse Size 3 630A 660V