2AA24-P20-I10-25PPM-M-H
Mfr.Part #
2AA24-P20-I10-25PPM-M-H
Manufacturer
Advanced Energy
Description
Non-Isolated DC/DC Converters AA-Series DC to HVDC Converter, Single output (Unipolar), +24V Input, +2000V HVout, 20W, Thru-hole mount, Regulated, I10 Interface 0 to +10 VDC Monitors/Controls, 25ppm/ C Temperature Coefficient, Mu-Metal Shield, Heatsink
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
Non-Isolated DC/DC Converters
Manufacturer related products
    Varistors Varistor SIOV-B40 K440
    Varistors Varistor SIOV-B40 K250
    Varistors Varistor SIOV-B40 K420
    Specialty Fuses High Speed Fuse 660V 800A 2BK50
    Specialty Fuses Semiconductor Fuse Size 3 630A 660V