1/8A24-P30-I5-25PPM-F-H
Mfr.Part #
1/8A24-P30-I5-25PPM-F-H
Description
Non-Isolated DC/DC Converters A-Series DC to HVDC Converter, Single output (Unipolar), +24V Input, , +245V DC HVout, 30W, Thru-hole mount, Regulated, I5 Interface 0 to +5 VDC Monitors/Controls, 25ppm/ C Temperature Coefficient, Ripple reduction filter, He
    Varistors Varistor SIOV-B40 K420
    Specialty Fuses High Speed Fuse 660V 800A 2BK50
    Specialty Fuses Semiconductor Fuse Size 3 630A 660V