SSCSNBN150PAAA5
Mfr.Part #
SSCSNBN150PAAA5
Manufacturer
Honeywell
Description
Board Mount Pressure Sensors SIP, Dual Ax Absolute, 5V
Manufacturer :
Honeywell
Product Category :
Board Mount Pressure Sensors
Accuracy :
0.25 %
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Style :
Through Hole
Operating Pressure :
0 psi to 150 psi
Operating Supply Voltage :
5 V