SSCMRNN100PG4A5
Mfr.Part #
SSCMRNN100PG4A5
Manufacturer
Honeywell
Description
Board Mount Pressure Sensors SMT, Sing Rad Barbed Gage, 5V
Manufacturer :
Honeywell
Product Category :
Board Mount Pressure Sensors
Accuracy :
2 %
Interface Type :
I2C
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Operating Pressure :
0 psi to 100 psi
Operating Supply Voltage :
5 V