P265-75S-D4C
Mfr.Part #
P265-75S-D4C
Description
Industrial Pressure Sensors Pressure sensor 0 - 75 PSI sealed gage, fluorocarbon seal, 1/8 27 NPT, metri-pack 150 series connector
Accuracy :
0.5 %
Operating Pressure :
0 psi to 75 psi
Operating Supply Voltage :
5 V
Output Voltage :
4.5 V