P265-750S-C1B
Mfr.Part #
P265-750S-C1B
Description
Industrial Pressure Sensors Pressure sensor 0 - 750 PSI sealed gage, neoprene seal, 1/4 18 NPT external thread, 12", 18 AWG leads
Accuracy :
0.5 %
Operating Pressure :
0 psi to 750 psi
Operating Supply Voltage :
5 V
Output Voltage :
4.5 V