P265-75A-B4B
Mfr.Part #
P265-75A-B4B
Description
Industrial Pressure Sensors Pressure sensor 0 - 75 PSI absolute, nitrile seal, 1/8 27 NPT, 12", 18 AWG leads
Accuracy :
0.5 %
Operating Pressure :
0 psi to 75 psi
Operating Supply Voltage :
5 V
Output Voltage :
4.5 V