P265-100S-F1C
Mfr.Part #
P265-100S-F1C
Description
Industrial Pressure Sensors Pressure sensor 0 - 100 PSI sealed gage, ethylene propylene, 1/4 18 NPT external thread, metri-pack 150 series connector
Accuracy :
0.5 %
Operating Pressure :
0 psi to 100 psi
Operating Supply Voltage :
5 V
Output Voltage :
4.5 V