P265-15G-E4C
Mfr.Part #
P265-15G-E4C
Description
Industrial Pressure Sensors Pressure sensor 0 - 15 PSI gage, fluorosilicone seal, 1/8 27 NPT, metri-pack 150 series connector
Accuracy :
0.5 %
Operating Pressure :
0 psi to 15 psi
Operating Supply Voltage :
5 V
Output Voltage :
4.5 V