P265-100A-B2B
Mfr.Part #
P265-100A-B2B
Description
Industrial Pressure Sensors Pressure sensor 0 - 100 PSI absolute, nitrile seal, 3/8 - 24 UNF-2A male, 12", 18 AWG leads
Accuracy :
0.5 %
Operating Pressure :
0 psi to 100 psi
Operating Supply Voltage :
5 V
Output Voltage :
4.5 V