P265-30S-D2C
Mfr.Part #
P265-30S-D2C
Description
Industrial Pressure Sensors Pressure sensor 0 - 30 PSI sealed gage, fluorocarbon seal, 3/8 - 24 UNF-2A male, metri-pack 150 series connector
Accuracy :
0.5 %
Operating Pressure :
0 psi to 30 psi
Operating Supply Voltage :
5 V
Output Voltage :
4.5 V