95278-801B18LF
Mfr.Part #
95278-801B18LF
Description
Headers & Wire Housings 18P DR VRT UNSHD HDR 10.8MM LENGTH
Headers & Wire Housings
Contact Gender :
Pin (Male)
Mating Post Length :
5.84 mm
Straight
Mounting Style :
Number of Positions :
18 Position
Number of Rows :
2 Row
Packaging :
Tube
Pitch :
2.54 mm
Product :
Headers
BergStik
Type :
Unshrouded
Datasheets
95278-801B18LF
Manufacturer related products
    Automotive Connectors WireLock 1.80mm WTB Conn RecapTerm22AWG
    Automotive Connectors WireLock 1.80mm WTB Conn ThroughHole16pn
    Automotive Connectors WireLock 1.80mm WTB Conn RecepHouse16pn
    Headers & Wire Housings
    Headers & Wire Housings RETAINER FEMALE 2POS FAKRA AUTOMATED