UTP28CH20MBL
Mfr.Part #
UTP28CH20MBL
Description
Ethernet Cables / Networking Cables Copper Patch Cord, Cat 5e (SD), 28 AWG,
Ethernet Cables / Networking Cables
Cable Length :
20 m
Connector End A :
Modular Plug
Connector End A Pin Count :
8 Position
Connector End B :
Modular Plug
Connector End B Pin Count :
8 Position
Gender :
Male / Male
Jacket Color :
Black
Type :
Cat 5e
Wire Gauge - AWG :
28 AWG
Datasheets
UTP28CH20MBL
Manufacturer related products
    Power Outlet Strips Data Access Port, 3in. Base, Simplex Out
    Power Outlet Strips Data Access Port, 4in. Base, GFCI Outlet