SFSD-05-30-G-15.00-DR-NDX
Mfr.Part #
SFSD-05-30-G-15.00-DR-NDX
Manufacturer
Samtec
Description
Rectangular Cable Assemblies Double Row Discrete Wire Assembly, 0.050 Pitch
Manufacturer :
Samtec
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Length :
15 in
Connector End A :
Socket
Connector End A Pin Count :
10 Position
Connector End B :
Socket
Connector End B Pin Count :
10 Position
Current Rating :
2.9 A
Gender :
Female / Female
Packaging :
Bulk
Product :
Discrete Wire Cable Assemblies
Manufacturer related products
    Board to Board & Mezzanine Connectors 0.80 mm SEARAY High-Speed High-Density Open-Pin-Field Array Terminal